Місяць

На зворотному боці Місяця виявили загадкову "гарячу" пляму

Shutterstock

Експерти припустили, що до цього може бути причетний вулкан

Науковці виявили на зворотному боці Місяця аномальну "гарячу" пляму. Детальніше про це явище розповідає "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Учені з Південного методистського університету в Далласі (США) виявили дивну пляму, використавши мікрохвилі для вимірювання температури під поверхнею за допомогою китайських місячних орбітальних апаратів Chang'e 1 і 2. Фахівці проаналізували територію на зворотному боці земного супутника, розмір якої становить близько 50 км, і встановили, що температура на ній на 10°С перевищує температуру навколишнього середовища.

Також під час дослідження знавці використали дані апаратів NASA Lunar Prospector і Lunar Reconnaissance Orbiters. Результати дослідження науковців були оприлюднені у середу, 12 липня, на конференції у французькому Ліоні.

Так, учені заявили, що джерелом незвичного явища на Місяці може бути випромінювання від гігантського граніту, який вкрай рідко можна знайти у великих кількостях за межами Землі. Граніт розташований на місці згаслого місячного вулкану, який не вивергався вже понад 3,5 млн років. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці.

Дивіться також відео 5 каналу: Миллион за танк Леопард вылез боком Лепсу и Ко. ДеЛепсизация стран Центральной Азии.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ