Японський космічний апарат SLIM

Японський місяцехід перекинувся під час посадки

Фото REUTERS

Посадковий апарат досяг надзвичайно точного приземлення в межах 100 м від встановленої точки

Японський космічний апарат SLIM здійснив посадку на Місяці, але перекинувся на бік. Про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

19 січня 2024 року японський космічний апарат SLIM здійснив успішну посадку на Місяці. Тепер Японія в списку країн, чиї космічні апарати змогли сісти на нашому супутнику.

Щоправда, під час посадки апарат перекинувся на бік. Імовірно, що в момент приземлення один з двох головних двигунів посадкового модуля зупинився на завершальній фазі приземлення. У зв'язку з цим апарат сів на 55 м далі від призначеного місця.

Місяцехід перекинувся на пологому схилі кратера. Його сонячні батареї нахилилися у західному напрямку і не можуть повноцінно генерувати сонячну енергію. Водночас у Японському космічному агентстві вважають місію SLIM успішною, незважаючи на несподівану ситуацію. Так, експерти сподіваються, що зміна напрямку сонячного світла може забезпечити роботу батарей вже в найближчі дні.

Разом із цим, варто відмітити, що японський посадковий апарат досяг надзвичайно точного приземлення в межах 100 м від встановленої точки. Така похибка є майже непомітною і надточною для місячних апаратів. Раніше місяцеходи сідали з похибкою у кілька кілометрів.

Варто також зазначити, що головним завданням місії було випробування нових технологій точної навігації, зокрема під час приземлення, яке мало відбутися в радіусі 100 м від цільового місця поблизу кратера Шиолі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Японія успішно запустила ракету на Місяць.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ