Біженці з України на кордоні

Ще одна європейська країна продовжила термін перебування українських біженців

УНІАН

Також українцям, які шукають роботу, не потрібно буде демонструвати знання місцевої мови протягом ще одного року

У середу, 21 лютого, влада Литви оголосила про подовження терміну тимчасового захисту для біженців з України до березня 2025 року. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на LRT.

Крім цього, українцям, які шукають роботу в Литві, не потрібно буде демонструвати знання литовської мови протягом ще одного року. Це рішення продовжує час, протягом якого вимоги до знання державної мови не будуть застосовуватися для працевлаштування іноземців, які перебувають у Литві під тимчасовим захистом.

Раніше такий період був обмежений двома роками з моменту отримання тимчасового захисту, але тепер він був збільшений до трьох років. За даними Міністерства освіти, науки та спорту Литви, уряд продовжить підтримувати українців у вивченні литовської мови через програми, фінансовані Службою зайнятості, або за допомогою системи індивідуальних навчальних рахунків.

Також важливо зауважити, що приблизно рік тому Литовська мовна інспекція поінформувала, що з березня 2024 року вона почне перевіряти знання литовської мови серед українських біженців, що працюють у країні, відповідно до законодавчих вимог. У випадку, якщо роботодавці не зможуть надати мовні сертифікати своїх працівників, мовна інспекція та відповідні муніципальні установи будуть змушені вжити відповідних заходів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Словаччина може подовжити дію спеціального статусу для українців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ