Біженці

Ще одна європейська країна може подовжити дію спеціального статусу для українців

5 канал

Спеціальний статус дозволяє біженцям перебувати у ЄС на законних підставах

Доки в Україні тривають бойові дії, країни Європи продовжують приймати наших біженців і надають їм допомогу. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на rokovania.gov.sk, ще одна країна ЄС може подовжити термін дії спеціального статусу для українців.

Так, уряд Словаччини планує обговорити можливість продовження терміну дії тимчасового притулку для біженців з України ще на один рік. 

"Пропонується визначити надання тимчасового притулку на території Словаччини до 4 березня 2025 року", – йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Відповідний спеціальний статус дозволяє громадянам України перебувати у країнах Євросоюзу на законних підставах. При цьому ті, хто потребує, може отримувати різні види допомоги від держави (соціальні виплати, житло, послуги охорони здоров'я та освіти, доступ до ринку праці тощо).

У ПОЛЬЩІ ЗМЕНШУЄТЬСЯ РІВЕНЬ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ

Після 24 лютого 2022 року Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України, виплачувала їм фінансову допомогу та забезпечила тимчасовим житлом. Нещодавно уряд європейської країни подовжив підтримку українських біженців до кінця вересня 2024 року. Однак, по завершенні цього часу умови для громадян України стануть дещо жорсткішими.

Зокрема, уряд європейського "сусіда" планує визначити умови щодо посилення контролю за біженцями у Польщі. Розглядають, зокрема, можливість скасування статусу тимчасового захисту та зменшення виплат на дитину.

Разом із цим, влада Польщі ухвалила рішення щодо продовження спецстатусу для осіб без громадянства або громадян третіх країн, окрім України, які мають докази того, що вони легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та не мають можливості повернутися до своєї країни походження в безпечних умовах. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що з 24 лютого 2022 року з України за кордон виїхали понад 18 млн осіб.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше