Чоловік

Українці встановили історичний рекорд, відкривши найбільшу кількість ФОПів на другий рік повномасштабної війни

Shutterstock

Названо топ-сфери нових бізнесів

На другий рік повномасштабної війни з росією громадяни України встановили рекорд, зареєструвавши найбільшу кількість ФОПів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на дослідження YouControl.Market.

Попри важкі випробування, які приніс другий рік війни, українці, зокрема представники малого та середнього бізнесу, не перестають демонструвати свою ініціативність та витривалість. Останні дані свідчать, що протягом 2023 року було створено історично найвищу кількість ФОПів – 314 392, а кількість новостворених компаній зросла на 60% у порівнянні з показниками у 2022-му.

Ця кількість, в 315 тисяч випадків, не лише перевищила показники першого року воєнних дій, але й обігнала 2021 рік, коли було зафіксовано найбільше реєстрацій ФОПів в історії незалежної України – 268 382. Зафіксовано також значне зростання у кількості новостворених юридичних осіб та компаній порівняно з попереднім роком.

Хоча кількість нових компаній ще не досягла довоєнного рівня, спостерігається позитивна динаміка з приростом приблизно на 60% у порівнянні з минулим роком, загалом було зареєстровано понад 27,3 тисячі нових компаній.

Серед новостворених ФОПів у другий рік війни найбільшу популярність набули такі сектори:

  • Надання послуг перукарнями та салонами краси – 19,4 тисячі
  • Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах – 18,1 тисячі
  • Роздрібна торгівля через мережу Інтернет – 17,9 тисячі
  • Комп'ютерне програмування – 17,5 тисяч

Також варто відзначити зростання кількості компаній у будівельній сфері.

Більше дізнайтеся з інфографіки:

Раніше "Дивогляд" розповідав, скільки років треба працювати українцям, щоб придбати житло.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ