Стародавня римська мозаїка Олександра Македонського в битві проти Дарія

У Греції розкритикували Netflix через гомосексуальність Олександра Македонського у новому серіалі

Shutterstock

Серіал назвали "спотворенням істини"

В Греції висловили невдоволення драматичним документальним серіалом від Netflix "Олександр Великий: Становлення бога" за у ньому висвітлення інтимних відносин між Олександром та його генералом Гефестіоном. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Ліна Мендоні, міністерка культури Греції, різко скритикувала серіал про Олександра Македонського від Netflix, назвавши його "надзвичайно низькоякісною художньою роботою" з "недолугим сценарієм, що переповнений історичними помилками".

Видання Eleftheros Typos назвало серіал "спотворенням істини". Дімітріс Націу, керівник православної ультраправої партії "Нікі", осудив серіал як "жалюгідний, неприпустимий та антиісторичний", стверджуючи, що він намагається нав'язати думку про прийнятність гомосексуалізму в давнину.

Мендоні заперечила припущення про інтим між Олександром та Гефестіоном, заявивши, що немає жодних доказів про щось більше, ніж дружба між цими історичними постатями. На запитання щодо можливих дій проти Netflix, Мендоні зазначила, що таке втручання порушувало б конституційні гарантії свободи мистецтва, які існують у Греції з XIX століття.

Трейлер стрічки:

Зазначимо, що дебати щодо природи відносин між Олександром Македонським і Гефестіоном тривають серед істориків вже давно, без однозначних висновків. Вчені згодні, що вони були близькими друзями з молодих років, а їх порівнювали з Ахіллом та Патроклом.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Греції легалізували одностатеві шлюби, але православна церква виступила проти цього рішення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ