Чарльз Дарвін: життя, спадщина та цікавинки

У цей понеділок, 12 лютого, святкують День Дарвіна – міжнародне свято, пов'язане з днем народження вченого Чарльза Дарвіна

День Дарвіна відзначається 12 лютого на честь дня народження Чарльза Дарвіна, батька теорії еволюції. Це день, щоб вшанувати його внесок у науку, особливо в біологію, через його роботу над природним добором та еволюцією видів. Про це повідомляє "Дивогляд".

Завданням Міжнародного Дня Дарвіна є мотивувати людей глобально до застосування принципів відваги в пізнанні, наукової зацікавленості, критичного мислення та пошуку істини, що були характерні для Чарльза Дарвіна. В рамках святкування організовуються публічні зібрання з промовами, наукові конференції, урочисті зустрічі, вечірки, експозиції, дискусії навколо книг, прийоми та різноманітні заходи.

Біографія Дарвіна

Чарльз Роберт Дарвін, народжений 12 лютого 1809 року в Шрюсбері, Англія, є однією з найвпливовіших постатей в історії науки. Син доктора Роберта Дарвіна і Сюзанни Дарвін, він отримав початкову освіту в Единбурзькому університеті, де вивчав медицину, але залишив його, оскільки був шокований хірургією без анестезії. Пізніше він перейшов в Кембридж, де його зацікавила натуралістична наука.

Чарльз Дарвін у 7-річному віці (1816), за рік до передчасної смерті його матері:

Чарльз Дарвін
Чарльз Дарвін
Фото: Фото з відкритих джерел

Значні досягнення

У 1831 році Дарвін вирушив у п'ятирічну морську експедицію на кораблі Бігль, яка мала вирішальне значення для формування його теорій про еволюцію та природний добір. Спостерігаючи за різноманіттям живих істот, зокрема на Галапагоських островах, Дарвін розробив основи своєї теорії еволюції, яку опублікував у 1859 році у своєму революційному творі "Про походження видів шляхом природного добору".

Цікаві факти

Чарльз Дарвін
Чарльз Дарвін
Фото: Фото з відкритих джерел
  • Любов до жуків: Дарвін мав захоплення збором жуків у юності, яке продовжувало впливати на його наукові інтереси протягом усього життя.
  • Відмова від медицини: Він залишив медичну школу через відразу до операцій без анестезії.
  • Записний щоденник: Під час подорожі на Біглі Дарвін вів детальний щоденник, який пізніше був опублікований і став популярним як "Щоденник досліджень".
  • Сімейне життя: Дарвін одружився зі своєю кузиною Еммі Веджвуд і мав з нею десятьох дітей, хоча троє з них померли в малому віці.
  • Здоров'я: Після повернення з подорожі Дарвін страждав від хронічних проблем зі своїм здоров'ям, які вплинули на його працездатність та соціальне життя.

Чарльз Дарвін помер 19 квітня 1882 року і був похований у Вестмінстерському абатстві як визнання його величезного внеску в науку. Його ідеї про еволюцію та природний добір продовжують бути основою сучасної біології, зміцнюючи його спадщину як одного з найважливіших науковців усіх часів.

Раніше ми розповідали, як вцілілий рукопис учителя з Боярки став основою книги, яку презентували в Музеї Голодомору.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше