Пінгвін

У пінгвінів виявили смертельне захворювання

Shutterstock

Уже загинуло 200 пташенят і кілька дорослих пінгвінів

У пінгвінів, що мешкають неподалік Антарктиди, виявили небезпечну хворобу, передає "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

За даними наукового комітету з антарктичних досліджень у папуаських пінгвінів уперше було виявлено смертельний тип пташиного грипу. Експерти занепокоєні тим фактом, що вірус може поширитися серед величезних колоній пінгвінів у регіоні.

Відомо, що в результаті хвороби вже загинуло 200 пташенят і кілька дорослих пінгвінів. Так, 19 січня, на Фолклендських островах в Південній Атлантиці дослідники знайшли близько 35 загиблих пінгвінів. У всіх взяли зразки для дослідження і у двох птахів виявили позитивний результат на вірус пташиного грипу H5N1.

Експерти зазначають, що папуаські пінгвіни дуже вразливі до смертельного захворювання, яке стрімко знищує популяції птахів у всьому світі. Разом із цим, цей вид птахів мешкає і подорожує переважно між Фолклендськими островами біля узбережжя Аргентини та антарктичним півостровом. Враховуючи це, можна дійти висновку, що з великою ймовірністю мандрівні пінгвіни не сприятимуть поширенню вірусу на південну частину континенту.

"Це особливо тривожно, тому що в Південній Георгії проживає 95% світової популяції антарктичних морських котиків. Якщо ця популяція зникне, вид опиниться в критичній ситуації", – кажуть вчені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у США півень, якому відрубали голову, прожив ще 18 місяців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ