Курка

Курка чи яйце: вчені встановили, що виникло раніше – дослідження

Shutterstock

Відповідь на це питання ніколи не буде однозначною

Вже багато часу тривають суперечки щодо того, що з'явилося на світ першим: курка чи яйце? Як розповідає "Дивогляд" із посиланням на Live Science, експерти знайшли остаточну відповідь.

Все залежить від того, який тип яйця розглядається. Наприклад, якщо йдеться про домашніх курей, то однозначно першим з'явився птах. А якщо говорити про яйця як такі, то тут ситуація протилежна.

Біологи відмітили, що яйцеклітина зазвичай розташовується всередині живого організму. Водночас, поява зовнішніх яєць з твердою оболонкою стали важливою стадією в еволюції.

Дослідник Коен Стейн з Королівського бельгійського інституту природничих наук зазначив, що стародавні тварини відкладали яйця в шкаралупі на суші і завдяки цьому поступово віддалялися від води.

Науковці виявили скам'янілі рештки птахів, до яких також належали й кури, яким від 165 до 150 млн років. Водночас, експерти запевняють, що перші яйця у твердій шкаралупі з'явилися аж 325 млн років тому. З цього випливає висновок, що яйця з'явилися раніше за "курку", як птаха.

Щоправда, протилежна ситуація спостерігається у випадку з домашньою куркою. У 2021 році науковці встановили, що звичайні курки відрізняються від диких. Під час одомашнення курей, які мешкали в джунглях Південно-Східної Азії, останній предок відклав яйце з ембріоном з генетичними відмінностями.

Ембріон розвивався ще не в яйці звичайної курки, а нове потомство з'явилося коли істота перетворилася на дорослого птаха. Цей вид курки став предком сучасних домашніх курей. З цього випливає, що спочатку з'явилася курка, а вже потім яйце.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вулкан Тонга знищив унікальні форми життя, про існування яких раніше ніхто не знав.

Дивіться також відео 5 каналу: Це ж очевидно! ДОРОГИ будуватимемо ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ – Порошенко про СКОРОЧЕННЯ ВИПЛАТ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ