Птах

"Це дуже вражає": зоологи показали надзвичайно рідкісне створіння у лісі – відео

John Murillo

Багато спостерігачів можуть за все життя не зустріти таку тварину

У Колумбії зоологи зустріли дуже рідкісного птаха, одна половина якого була зеленою, а друга – синьою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Забарвлення вказує на те, що вчені зняли на відео напівсамця-напівсамку. Цього зеленого медоноса помітив орнітолог-любитель Джон Мурільо, який повідомив про це Хемішу Спенсеру.

Йдеться про лише друге зафіксоване спостереження двостороннього гінандроморфа (організм, який має напівжіночі та напівчоловічі характеристики, розділені по середній лінії) у цього виду за понад 100 років.

"Багато спостерігачів за птахами можуть все життя не побачити двостороннього гінандроморфа в жодному з видів птахів. Це явище надзвичайно рідкісне для птахів. Це дуже вражаюче, я мав честь це побачити", – розповів Спенсер.

На думку вчених, причини двостороннього гінандроморфізму полягають у рідкісних помилках перед зачаттям і в момент запліднення. Зокрема, на це впливає поділ жіночої клітини, яка призводить до отримання яйцеклітини, з наступним подвійним заплідненням двома сперматозоїдами.

Цікаво, що ця тварина має дуже незвичайний вигляд, але поводила себе звичайним чином. Водночас науковці не встановили, чи був цей зелений медонос плідним, бо зоологи не фіксували будь-якої поведінки залицяння.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у США зловили істоту, яка має два забарвлення і дві статі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ