картина Густава Клімта

У Відні знайшли рідкісну картину, яку майже 100 років вважали втраченою – фото

ВВС

Автором роботи є австрійський художник

У Відні (Австрія) знайшли портрет художника Густава Клімта, який майже 100 років вважали втраченим, передає "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Раніше портрет належав заможній родині Лізерів – єврейських промисловців, які мешкали у Відні. На картині зображена фройляйн Лізер.

Востаннє цю роботу бачили у 1925 році і після цього її місцерозташування було невідомо. Нинішні власники володіють картиною з 1960-х років. 

Юрист із питань мистецтва розповів, що наразі не було знайдено жодних доказів того, що портрет було викрадено до або під час Другої світової війни. Картину австрійського художника планують виставити на аукціон від імені власників і правонаступників – сім'ї Лізерів. Як розповів юрист, таке рішення відповідає Вашингтонським принципам, які передбачають повернення викрадених нацистами творів мистецтва нащадкам людей/сімей, у яких вони були викрадені.

Перед аукціоном роботу представлять на різних міжнародних виставках у Великій Британії, Швейцарії, Німеччині та Гонконзі.

Аукціонний дім Im Kinsky, який виставить цей лот на продаж, оцінює вартість картини у понад $54 млн і називає повторне відкриття портрету "сенсацією".

"Картина такої рідкісності, художньої значущості та цінності не була доступна на артринку Центральної Європи протягом десятиліть", – йдеться у заяві Іm Kinsky.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що дослідниця заявила, що знайшла справжній код да Вінчі і назвала дату кінця світу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ