Вулкан

Виверження вулкана та землетруси в Ісландії: лава дісталася будинків (прямий ефір)

  • Live
Shutterstock

Також відомо про пошкодження трубопроводів електро- і теплопостачання

Ісландське місто Гріндавік стикнулося з серією землетрусів, після яких почалося вулканічне виверження. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ісландський національний мовник RUV.

Приблизно о 05:00 за місцевим часом зникла електроенергія, після чого почалася евакуація населення. Місцевих закликали бути обережними через велику кількість льоду на вулицях.

Згодом цивільна оборона повідомила про ймовірну наявність магми під Гріндавіком. Ісландське метеорологічне управління опублікувало заяву, згідно з якою під самим містом посилилися підземні поштовхи. Це було сигналом того, що вибух може статися всередині.

Прямий ефір з місця подій:

Близько 10:00 почалося вулканічне виверження, джерела якого розташовані над тунелем магми в серії кратерів Сунднукс, тобто на значній відстані від Гріндавіка.

Трохи пізніше потоки лави дійшли до міста, внаслідок чого три будинки горіли або були залиті лавою. Також відомо про пошкодження трубопроводів електро- і теплопостачання.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як внаслідок землетрусу в Ісландії чоловік впав у тріщину в землі та зник безвісти.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ