Острів

В Японії сформувався новий острів – що кажуть вчені (фото)

SETSUYA NAKADA

Острів може збільшитися у разі продовження вулканічної активності

В Японії внаслідок підводного вулканічного виверження з'явився новий острів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Japan Times.

Він знаходиться поблизу узбережжя Іводзіми, приблизно за 1,2 тис км на південь від Токіо. Острів входить до складу островів Огасавара та складається здебільшого з гірських порід, утворених північніше від місця виверження.

В Інституті дослідження землетрусів Токійського університету вважають, що острів може збільшитися у разі продовження вулканічної активності.

За словами почесного професора вулканології Токійського університету Сецуя Накада, певний час відбувалося виверження магми під водою у районі Іводзіми. Водночас вона тверділа у вигляді каменю під поверхнею. Однак після виверження 30 жовтня накопичена магма затверділа та почала прориватися на поверхню, що і створило новий острів.

Сам острів складається з купи пемзи. Він легко руйнується, але на тлі продовження вулканічної активності є велика ймовірність збереження острова. Належним захистом його забезпечують потоки лави.

"Області, де немає лави, можна зіскребти. Тому, якщо все більше лави вийде назовні і покриє цю територію, я думаю, що ця частина залишиться назавжди", – додав Накада.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчений пояснив, чому в Україні з'явилося північне сяйво "Аврора".

Дивіться також відео 5 каналу: "У них просто ГОРЯТЬ д#nи": ЗОЛКІН про рoсіян та колаборантів у тюрмі | Час: Online

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ