Сонце

Зонд NASA спробує доторкнутися до Сонця

Shutterstock

"Це стане грандіозним досягненням для всього людства"

Космічний зонд Parker Solar Probe Національного агентства NASA спробує доторкнутися до Сонця. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Місія, яка має відбутися 24 грудня 2024 року, передбачає, що апарат пролетить повз Сонце на швидкості 195 км/с лише за 6,1 млн км і спробує доторкнутися до найгарячішої зірки. Експерти повідомляють, що це буде найближчий за всю історію підліт до зірки.

Так, у найближчій до Сонця точці, перигелії, зонд порине у температуру 1400 °C.

Апарат отримає та збереже дані про деякі ключові процеси. Зокрема, й про зовнішню атмосферу Сонця. Учені очікують, що експеримент допоможе зробити нові відкриття, а також прогнозувати у подальшому поведінку Сонця і "космічну погоду"

"Це стане грандіозним досягненням для всього людства – таким самим, як висадка на Місяць 1969 року", – сказав науковець з Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Гопкінса.

Зонд Parker Solar Probe вперше запустили у 2018 році, а у жовтні 2020-го він наблизився до Сонця на максимально близьку відстані, ніж раніше вдавалося будь-якому іншому апарату.

Загальна вартість станції становить $1,5 млрд. Її корпус захищений оболонкою з вуглепластику, що дозволяє стійко витримувати високі температури.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у NASA показали зміни на Сонці за 133 дні життя.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ