Марс

Perseverance знайшов ознаки життя у древньому озері на Марсі

Shutterstock

Апарат зібрав 23 зразки з дельти річки у кратері Єзеро

Марсохід NASA Perseverance завершив дослідження дельти річки у кратері Єзеро на Червоній планеті та виявив ознаки існування величезного озера, передає "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Апарат зібрав 23 зразки з дельти річки у кратері Єзеро на Марсі. Розмір кожного з них дорівнює  розміру шкільної крейди. Зразки дозволили вченим отримати нові відомості про геологічну історію цієї ділянки Марсу. Особливий інтерес викликали два зразки, яким дали назви "Затока Лефроя" та "Пік Отіса".

Зокрема, "Затока Лефроя" містить багато дрібнозернистого кремнезему, а "Пік Отіса" багатий на фосфати. Саме цей компонент часто асоціюють з умовами, що підтримують життя у звичному нам вигляді. Також обидва зразки мають багатий вміст карбонатів, що зберігають дані про навколишнє середовище з моменту свого формування.

Під час дослідження марсохід Perseverance знайшов ознаки існування величезного озера, яке знаходиться на Марсі вже сотні мільйонів років.

"Ми обрали кратер Єзеро як місце для посадки, тому що орбітальні знімки показали дельту - явне свідчення того, що колись він був заповнений водою. Озеро - потенційно придатне для життя середовище, а скелі дельти - чудове середовище для поховання ознак стародавнього життя у вигляді скам'янілостей у геологічних літописах", – заявив Кен Фарлі – науковий співробітник місії Perseverance з Каліфорнійського технологічного інституту.

На думку вчених, кратер Єзеро сформувався в результаті зіткнення планети з астероїдом, яке відбулося приблизно 4 млрд років тому. Вода заповнила вибоїну через сотні мільйонів років. Так, за попередніми даними, ширина озера становить приблизно 35 км, а його максимальна глибина досягала 30 м.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Perseverance показав "пилового диявола" на Марсі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ