Українець очолив Марсіанську дослідницьку станцію у пустелі США

Український інженер Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію у пустелі Сан-Рафаель (штат Юта, США)

Станція займається проведенням геологічних та соціальних досліджень, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Марса. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Голос Америки.

"Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця Марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо", – сказав Якимов.

Ротація груп дослідників триває від двох тижнів. Протягом них люди мешкають у спецмодулях, вживають овочі та фрукти з "марсіанської" теплиці, а також виходять назовні тільки у скафандрах.

Якимов брав участь у таких експедиціях і стверджує, що головна їхня проблема – це нудьга. Українець мріє стати астронавтом і полетіти на Марс.

Сергій Якимов
Сергій Якимов
Фото: Facebook / Сергій Якимов

Він навчався у Київському політехнічному інституті за спеціальністю "системи керування літальними апаратами", а 8 років тому став відомим, бо його було відібрано у сотню претендентів для майбутнього польоту на Червону планету.

Ця місія була організована компанією з Нідерландів Mars One, яка згодом збанкрутувала. Однак Якимов не покинув свою мрію.

"Я все життя йду до цієї мрії. Але треба робити якісь кроки. Можна звичайно просто сидіти на дивані і казати, що я хочу стати астронавтом. Проживаючи в Америці вже декілька років, я працював інженером в маленькій компанії, але працювати там у сфері польотів людини в космос я все ще не міг. І тут була така можливість долучитися до цієї справи на станції", – поділився Сергій.

На думку українця, наступний етап його кар'єри – робота у NASA у Космічному центрі в Г'юстоні (Техас). Однак, щоб цього досягти спершу треба стати громадянином США.

Річ у тому, що робота в аерокосмічній сфері без громадянства є надзвичайно складною. Багато компаній, навіть приватні, працюють на державні замовлення чи замовлення з інших країн. Вони підпадають під секретність.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що астронавти NASA загубили у відкритому космосі сумку з інструментами.

Дивіться також відео 5 каналу: СОБАКИ-САПЕРИ! Як допомагають у гуманітарному розмінуванні!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше