Робота

4-денний робочий тиждень у Канаді – які сюрпризи показав експеримент

Marten Bjork / Unsplash

Було два варіанти організування такого графіка

У Канаді протягом року тривав масштабний експеримент із впровадження 4-денного робочого тижня. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Now Toronto.

Учасниками дослідження Йоркського університету стали 30 компаній та 3,5 тис співробітників. За підсумками експерименту роботодавці зафіксували зростання продуктивності праці, а не навпаки.

Варіанти організації 4-денного робочого тижня були наступними:

  • працівники виконують колишній обсяг роботи за 32 робочі години на тиждень замість 40 годин;
  • 40 робочих годин розподіляють на 4 дні тижня, а не на 5.

Обидва сценарії призвели до несподіваних результатів. Так, за словами 90% роботодавців, продуктивність праці в компанії залишалася на попередньому рівні чи навіть збільшувалася завдяки новому графіку.

Ще 96% розповіли, що залучення та утримування талановитих співробітників завдяки новому графіку стало значно простішим. Також 93% керівників-учасників дослідження сказали, що планують надалі користуватися 4-денним робочим тижнем.

Співробітники також поділилися своєю думкою. За словами 96% працюючих, вони стали почуватися щасливішими та здоровішими.

"Дослідження показують, що скорочений та стислий робочий графік часто підвищує продуктивність праці та економічну віддачу, покращує стан здоров'я, зміцнює ініціативи щодо забезпечення справедливості та скорочує викиди вуглекислого газу", – зазначили дослідники.

Раніше "Дивогляд" розповідав, які плани у роботодавців на 2024 рік.

Дивіться також відео 5 каналу: БЛЕКАУТИ йому не страшні! Що придумав пенсіонер-винахідник з Дніпропетровщини

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ