Астероїд, метеорит

Місія NASA зіткнулася з астероїдом Діморф – вражаюче відео

SCIENCE PHOTO LIBRARY

В результаті космічної ДТП утворився "хвіст" з уламків

Космічна місія національного агентства NASA DART (Double Asteroid Redirection Test) зіткнулася з астероїдом Діморф, передає "Дивогляд".

Іспанський астроном-любитель Гасінт Роджер Перес зафіксував момент зіткнення та оприлюднив відео у своєму акаунті у соцмережі X (раніше – Twitter). На опублікованих відео можна побачити сам астероїд крупним планом, момент його зіткнення з місією NASA та вивільнення пилу і каміння.

В результаті космічної ДТП утворився "хвіст" з уламків, який простягнувся на кілька десятків тис км, тому залишався помітний астрономам кілька місяців.

Експерти відмітили, що зміни в орбіті астероїда Діморф скоротили його період обертання на понад 30 хв. 

Варто додати, що місію DART NASA вважають успішним проєктом для дослідження астероїдів і вирішення проблем щодо можливості відхилення потенційно небезпечних астероїдів від Землі. На основі зібраних даних фахівці розробляють та покращують методи взаємодії з космічними тілами, які є потенційно небезпечні для нашої планети.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що NASA і SpaceX запустили місію для дослідження астероїда Психея.

Дивіться також відео 5 каналу: Студенти вимагають ЗВІЛЬНИТИ ФАРІОН! Як відреагували у виші?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ