телескоп

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував зірку, якій 50 тис років – чому вона особлива (фото)

Shutterstock

Уперше об'єкт виявили у 1993 році

Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) зробив знімок зірки, якій близько 50 тис років, передає "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Апарат сфотографував протозірку під назвою HH12, що розташована за 1,3 тис світлових років від Землі. Астрономи припускають, що їй може бути близько 50 тис років від народження.

Протозірка HH12 була виявлена ще у 1993 році біля поясу Оріона. З того часу астрономи регулярно робили знімки і намагалися з'ясувати, як повільно формується зірка.

Національне космічне агентство NASA оприлюднило зображення, на якому можна побачити рожево-червоне світіння – струмені, які пускає протозірка, що ховається всередині диска газу і пилу. 

"Ми думаємо, що це струмені і відтоки. Ми думаємо, що коли весь матеріал стискається, магнітні поля стягуються, а потім частина матеріалу, що надходить через диск, захоплюється магнітними полями і викидається через полюси. Тому ми називаємо ці структури біполярними", – сказав старший науковий радник Європейського космічного агентства, професор Марк Маккогрін.

Червоний колір явища експерти пояснюють присутністю молекулярного водню. За словами науковця це перше "гарне кольорове зображення", яке вдалося отримати з 1993 року.

"Коли куля газу в центрі стискається, вона обертається. Але якщо вона буде обертатися занадто швидко, вона розлетиться на частини, тому щось повинно позбутися кутового моменту", – продовжив науковець Марк Маккогрін.

Учені сподіваються, що нове зображення допоможе їм краще зрозуміти процес виникнення зірок.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що колишній астронавт NASA розповів правду про НЛО і поділився власним досвідом "зустрічі" з ним.

Дивіться також відео 5 каналу: Фаріон ОСКАНДАЛИЛАСЯ! Серед українців не вщухає хвиля обговорення!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ