Марс

Perseverance виявив на Марсі сліди бурхливої річки

Shutterstock

Науковці заявили про нове відкриття

Марсохід Perseverance виявив на Червоній планеті мертве русло річки, передає "Дивогляд" із посиланням на NASA.

Апарат знайшов на Марсі давно мертве русло річки, в якому міститься щебінь, каміння та інші великі об'єкти, які не зміг витіснити потік води. 

Експерти назвали це місце Скрінкл Хейвен. Вони встановили, що у мертвому руслі наявні вигнуті смуги шаруватої породи, що були утворені сильним потоком води.

Водночас, науковці ще й досі не можуть зрозуміти природу річки, що створила цей ландшафт. Одні припускають, що це була річка-змія, береги якої змістилися. Інші ж вважають, що раніше це була "заплетена" річка з виступаючими піщаними бар'єрами.

"Це вказує на потужну річку, яка несе багато уламків", – заявила Ліббі Айвз, науковий співробітник Лабораторії реактивного руху NASA.

Разом із цим знавці звернули увагу на Пайнстенд – пагорб, що лежить приблизно за 450 м від Скрінкл Хейвен і має шари осадових порід, які можуть здійматися на висоту 20 м.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, який вигляд має зима на Марсі.

Дивіться також відео 5 каналу: ЯДЕРНЫЙ УДАР по Брянску. КИТАЙ слил пУТИНА. рОССИЯ реабилитировала гИТЛЕРА. Вечер с Яниной Соколовой

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ