Марс

Perseverance виробив на Марсі кисень, якого вистачить людині на три години

Shutterstock

Результати експерименту демонструють успішне досягнення цілі агентства

Марсохід Perseverance космічного агентства NASA виробив кисень на Червоній планеті, передає "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Апарат успішно завершив перший у світі експеримент, під час якого виробив кисень на Марсі. Perseverance виробив таку 122 гр кисню. Такої кількості вистачило б для того, щоб забезпечити астронавту вільне дихання на планеті впродовж трьох годин.

Такі результати експерименту дозволяють активізувати під час наступних досліджень виробництво кисню на Марсі у більших масштабах для підтримки людського життя на Червоній планеті.

Нагадаємо, марсохід Perseverance приземлився на планеті у лютому 2021 року і з того моменту займається спалюванням вуглецю в атмосфері планети для отримання невеликої кількості кисню.

Заступник адміністратора агентства NASA Пем Мелрой зазначив, що пристрій MOXIE виробив кисень 16 разів, починаючи з квітня 2021 року. Вчені зазначили, що результати експерименту демонструють успішне досягнення цілі: MOXIE виробляв 12 г кисню на годину, що вдвічі перевищує задачу агентства.

В результаті останнього запуску, який відбувся минулого місяця, апарат виробив 9,8 г кисню.

"Вражаючі характеристики MOXIE показують, що з атмосфери Марса можна витягувати кисень, який міг би допомогти постачати повітря, придатне для дихання, або ракетне паливо для астронавтів", – прокоментувала Пем Мелрой.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Perseverance виявив на Марсі сліди бурхливої річки.

Дивіться також відео 5 каналу: На Сумщині мобілізували чоловіка без руки | Міс Всесвіт 2023: Українка потиснула руку рОСІЯНЦІ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ