NASA

Як різдвяна ялинка: NASA показало заворожуюче явище у космосі – фото

Shutterstock

Воно знаходиться у Чумацькому Шляху за 2,5 тисячі світлових років від нашої планети

У NASA показали фотографію схожого на різдвяну ялинку скупчення зірок, яке сформоване молодими зірками віком від 1 до 5 млн років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору.

Офіційна назва цього зоряного скупчення – NGC 2264. Воно знаходиться у Чумацькому Шляху за 2,5 тисячі світлових років від нашої планети.

Зафіксувати "різдвяну ялинку" вдалося завдяки телескопам Chandra та WIYN. Вогники білого та синього кольору є молодими зірками, які випромінюють X-промені, а зелені – забарвленим газом у туманності, який нагадує соснові гілки дерева.

Зірки
Зірки
Фото: NASA/CXC/SAO/L. Frattare & J.Major

Світло інфрачервоного діапазону спостерігається як виблискуючі білі плями на передньому та задньому планах зірок, які виділяються на фоні космічної темряви. Ці різноманітні кольорові відтінки виникають внаслідок різних процесів, зокрема активності, що виникає внаслідок впливу магнітних полів.

Додатковими факторами можуть бути спалахи, аналогічні тим, які спостерігаються на Сонці, але вони значно потужніші. Також відмічаються зміни в інтенсивності світіння, викликані світлими цятками та темними зонами на поверхні зірок, які з'являються і зникають під час їх обертання.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як космічні "павуки" поглинають сусідів за 17 700 світлових років від Землі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ