корабль "Сан-Хосе" або "Святий Грааль"

Затонулий корабель "Святий Грааль" із 200 тоннами скарбів піднімуть з дна та ексгумують – фото

відкриті джерела

Іспанський флагман затонув під час сутички з британською ескадрою у 1708 році

Іспанський корабель "Сан-Хосе" піднімуть із дна моря та ексгумують разом із затонулими скарбами вартістю $20 млрд, передає "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Легендарний іспанський флагман "Сан-Хосе", відомий також як "Святий Грааль", затонув під час сутички з британською ескадрою у 1708 році. 

62-гарматний галеон йшов із Портобело і складався з 14 торгових суден та трьох іспанських військових кораблів. У той час тривала війна між Іспанією та Великою Британією за іспанську спадщину. Королівський флот наближався до панування у відкритому морі і тоді ж відправив "Сан-Хосе" на дно.

На борту корабля були 600 членів екіпажу, серед яких живими залишилися лише 11 моряків. Також серед вантажу вагою близько 200 тонн було золоті та срібні злитки та монети, брудні гармати, виготовлені в Севільї у 1655 році, неушкоджений китайський обідній сервіз, а також порцеляновий посуд, кераміка та скляні пляшки. Загальна вартість вантажу становить близько $20 млрд. 

Минулого року команда науковців зробила фотографії судна, на яких можна побачити залишки каркасу корпусу корабля і фрагмент носової частини, що вкрита водоростями та молюсками.

У Колумбії мають намір підняти корабель на сушу та екзгумувати разом із затонулими скарбами біля своїх берегів. Зробити це планують до закінчення терміну повноважень президента Густаво Петро у 2026 році.

"Це один з пріоритетів адміністрації Петро. Президент сказав нам прискорити темп", – заявив міністр культури Хуан Давид Корреа. 

У 2015 році науковці з Океанографічного інституту Вудс-Гоул (США) заявили, що першими виявили затонулий корабель на глибині майже 1 км. Водночас іспанці, колумбійці, американці та корінний народ Кара-Кара в Болівії стверджують, що саме іспанці змушували жителів цієї громади добувати дорогоцінні метали, тому скарби повинні належати їм.

Колумбії пред'явили позов на суму 410 млрд від американської компанії Glocca Morra, яка також стверджує, що у 1981 році виявила корабель, що затонув, і передала його координати уряду Колумбії. При цьому в компанії пообіцяли виплатити половину вартості вантажу.

Зі сторони Колумбії ж зазначили, що пошук за координатами не дав жодних результатів. Американська компанія Sea Search Armada запевняє, що науковці знайшли корабель на тому ж полі уламків, яке виявили 34 роки тому.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що експерти назвали нову ймовірну причину загибелі батискафа "Титан".

Дивіться також відео 5 каналу: Яєць по 17 гривень не буде? Як зміниться процедура закупівель для війська?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ