Статуя Великого Сфінкса

Як утворилася статуя Великого Сфінкса – учені зробили важливе відкриття

відкриті джерела

Науковці довели гіпотезу, яку пропонували ще у 1981 році

Вчені з'ясували, як у Єгипті з'явилася статуя Великого Сфінкса, передає "Дивогляд" з посиланням на New York Post.

Статуя утворилася понад 4,5 тис років тому. Її виявили на місцевості вздовж річки Ніл у Гізі. Вчені припустили, що обличчя культової статуї, ймовірно, було вирізане мулярами вручну. Однак, досі залишається загадкою – як утворилося потужне багатошарове тіло Сфінкса.

Ще 1981 року геолог Фарук Ель-Баз стверджував, що Великий Сфінкс був створений природним шляхом у результаті ерозії піску під впливом вітру. Цю гіпотезу перевірили експерти з Нью-Йоркського університету.

Вчені звернули увагу на те, як рухається вітер проти скельних утворень. Вони взяли насипи з м'якої глини з заробленим усередині матеріалом – більш твердим і менш схильним до ерозії. За допомогою нього експерти зімітували територію північно-східного Єгипту та промили ці утворення швидким потоком води, який діяв як вітер.

Модель Сфінкса вирізали внаслідок експерименту з імітацією вітру. При цьому твердіший матеріал перетворився на "голову" і в результаті глина стала схожа на Сфінкса.

"Наші результати пропонують можливу "історію походження" того, як освіти, подібні до Сфінкса, можуть виникнути в результаті ерозії. Лабораторні експерименти показали, що дивно схожі на Сфінкса форми насправді можуть виникати з матеріалів, що руйнуються швидкими потоками", – прокоментував старший автор дослідження Лейф Рістроф.

Так, в результаті дослідження вчені отримали левову "голову", порізану "шию", "лапи", які лежать на землі та вигнутий обрис "спини".

"Насправді сьогодні існують ярданги, які виглядають як тварини, що сидять або лежать, що підтверджує наші висновки", – сказав Рістроф.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у піраміді Хеопса виявили таємний коридор.

Дивіться також відео 5 каналу: Онкохворі діти потребують сімейного тепла! Проєкт "Дача"! Дім для дітей, які перебувають на лікуванні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ