Древній Єгипет

"Знахідка всього життя": археологи розкопали гігантську статую маловідомого фараона у Каїрі

Shutterstock

Інформації про цього фараона відносно небагато

Група археологів виявила статую маловідомого фараона на території сучасного Каїру, передає "Дивогляд" із посиланням на Express.

Фахівці проводили розкопки у північно-східному районі сучасного Каїру. Колись на цьому місті жив Рамзес – фараон Давнього Єгипту. Розкопки проводилися останні п'ять років і під кінець робіт науковці натрапили на цікаву знахідку:

 "Раптом робітники сказали нам, що там великий камінь", – розповів доктор Дітріх Рауе.

Місце почали розчищати і зрештою археологи натрапили на гігантську статую. Спочатку дослідники розкопали великий тулуб, виготовлений з кварциту. Цей матеріал вважається одним з найцінніших у Стародавньому Єгипті. Після цього була розкопана гігантська голова фараона.

"Археологи зрозуміли, що тільки що зробили знахідку всього життя – гігантську статую фараона", – йдеться у документальному фільмі "Таємниці: фараон у передмісті".

Археологи були впевнені, що статуя належала Рамзесу І. На це натякали розмір знахідки, кварцитовий камінь і різьба. Однак, ієрогліфи, що були вирізані на поверхні скелі, свідчили про іншу особу.

Дослідник доктор Рауе звернув увагу на чотири ієрогліфи, які були не пошкоджені та зберегли свою ідеальну якість. Після їх аналізу було встановлено, що статуя належить фараону Псамтику I.

Інформації про цього правителя відносно небагато. Відомо, що він управляв Єгиптом 54 роки, з 664 року до нашої ери. У той період Давній Єгипет позбувся статусу наддержави:

"Це були вже не дні слави. Єгипет вже не був таким багатим, як раніше, він не контролював ту ж територію, у нього не було тієї ж імперії. До цього часу ми думали, що фараон тоді не мав коштів на створення статуї такого масштабу. Але ця статуя змінює наше уявлення про той період", – пояснив єгиптолог Кріс Наунтон.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені стверджують, що розгадали таємницю будівництва пірамід древніми єгиптянами.

Дивіться також відео 5 каналу:  БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ: у Черкасах запрацювала програма допомоги сім’ям військових

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ