Розкопки

Вчені знайшли "найстарішу та найкрасивішу" в Єгипті мумію ‒ відео

Shutterstock

Вона знаходилася у 25-тонній кам'яній труні

Археологи під час розкопок у селі Саккара (Єгипет) знайшли мумію, якій близько 4,3 тисячі років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Відкриття зробили на глибині 20 метрів під землею у вольєрі Гіср ель-Мудір близько стародавньої Ступінчастої піраміди Джосера. Мумія знаходилася у 25-тонній кам'яній труні.

За словами колишнього міністра у справах старожитностей Єгипту та археолога Захи Хавасса, ця мумія належала багатому та впливовому 35-річному чоловікові на ім'я Джед Сепш.

"Це найстаріша мумія, повна і покрита золотом, коли-небудь знайдена в Єгипті", ‒ додав він.

Фахівці розповіли, що коли вони відкрили кришку, то помітили "найстарішу та найкрасивішу мумію, вкриту шарами золота, з пов'язкою на голові та браслетом на грудях, що свідчить про те, що це була багата людина". Також на місці розкопок знайшли:

  • дві гробниці, одна з яких датується періодом правління царя Унаса за часів П'ятої династії, між 2494 і 2487 роками до нашої ери;
  • три статуї у шахті, які представляють одну людину;
  • дев'ять статуй за фальшивими дверима.

"Статуї важливі, тому що вони вперше дають нам розуміння про мистецтво Старого Царства. Це подвійні статуї, одинарні статуї, статуї слуг, всі види різних статуй", ‒ поділився Хавасс.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як у Стародавньому Єгипті видаляли мозок у мумій.

Дивіться також відео 5 каналу: ІЗ ПЕРЕДОВОЇ В АВТОМАЙСТЕРНЮ: як запорізькі волонтери ремонтують джипи, пікапи і "бусики" для ЗСУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ