Вчені знайшли скульптуру ацтеків ‒ фото

У Музеї Templo Mayor у Мехіко продемонстрували статую ацтеків, знайдену в районі Теночтітлан Мойотлан

Мойотлан, що означає "місце комарів" мовою науатль, був табором столиці ацтеків Теночтітлан. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Inah.

Місто свого часу поділили на чотири табори: Мойотлан, Теопан, Ацакуалько та Куепопан. Вони були зосереджені на церемоніальному центрі, де розташовувалися громадські будівлі, палаци та храми.

Відкриття зробили в 2022 році, коли археологи проводили розкопки на вулиці Делісіас в історичному центрі Мехіко під час громадських робіт на підстанції Буен Тоно.

Висота статуї становить 69 см. Це антропоморфна робота пізнього посткласичного періоду (1200-1521 рр. н. е.), яка може бути зображенням ацтекського божества Шіпе-Тотек. Він був відомий під багатьма іменами, включаючи Tlatlauhca, Tlatlauhqui Tezcatlipoca, Yohuallahuan і Yaotzin.

Читайте також:

Шіпе-Тотек ‒ божество життя-смерті-відродження, весіннього оновлення, сезонів року, землеробства, рослинності, золотих майстрів, ювелірів-срібників, гранувальників. Ацтеки вважали, що цей бог винайшов війну, і його часто зображують червоним під здертою шкірою.

Ацтеки приносили людські жертви Шіпе-Тотеку, де з них здирали шкіру та вирізали їм серця, або жертву кидали у вогнище та спалювали, а іншим перерізали горло.

У рамках нового дослідження встановили, що статую виліпили з андезиту, вулканічної породи проміжного складу між бідним кремнеземом базальтом і багатим кремнеземом ріолітом з високим вмістом кварцу.

Статуя знаходилася під трьома шарами глинобитної підлоги, яку, можливо, приховали корінні жителі, які пережили іспанське завоювання Теночтітлану в 1521 році нашої ери. Розкопки в районі Мойотлана також виявили залишки житлових споруд, людські поховання, кераміку, похоронні урни та інше.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що стародавні міста цивілізації майя становлять загрозу для сучасних людей.

Дивіться також відео 5 каналу: HIMARS-Макіївка: 1:0 Наступ ЗСУ у березні | Хроніка 45 тижня російського вторгнення

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше