Археологія

Науковці знайшли у гробницях Стародавнього Єгипту голови крокодилів: як їх використовували

Shutterstock

Гробниці належали важливим чиновникам

Центр середземноморської археології Варшавського університету проводив археологічні розкопки в некрополі Ель-Асасіф, на захід від дамби, що веде до храму Хатшепсут. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Heritage Daily.

Дослідження провели у регіоні на західному березі Нілу у Верхньому Єгипті. Фіванським некрополем користувалися для ритуальних поховань протягом правління фараонів, особливо за часів Нового царства.

Вчені дослідили дві гробниці в некрополі. Одною з них володів "Четі" – важливий чиновник часів фараона Небхепетра Ментухотепа II (правив у 2055-2002 рр. до н. е.). Друга належала аноніму, який був високопоставленим чиновником.

У цих місцях вчені знайшли голови 9 крокодилів, які у стародавні часи загорнули в тканину, не муміфікували та майже не обробили для збереження.

Знахідка
Знахідка
Фото: Dr. Patryk Chudzik

Відомо, що за часів Стародавнього Єгипту крокодили – це об'єкт поклоніння в образі бога Себека, який асоціюється з нільським крокодилом або західноафриканським крокодилом. Його зображали у вигляді крокодила чи людини, яка мала голову крокодила.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що під час риття окопів на Херсонщині зробили археологічні відкриття.

Дивіться також відео 5 каналу: Бойовий прапор з Бахмута та постійні овації: виступ Зеленського перед Конгресом США

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ