Колізей

4-лапі гладіатори: археологи знайшли під Колізеєм останки собак

Shutterstock

Рештки тварин, у тому числі екзотичних, ‒ не єдина цікава знахідка

У рамках археологічних розкопок системи водостоку під Колізеєм дослідники знайшли останки маленьких собак, які нагадують такс. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Розкопки тривали близько року, що дозволило ретельно вивчити 70 метрів стоків та колекторів під Колізеєм. Загалом театр міг вміщати до 50 тис глядачів.

Серед численних знахідок передусім згадаємо про рештки собак. Можливо, тварин використовували як акробатів, або вони боролися з іншими істотами.

"Ми знайшли багато кісток собак, які були схожі на сучасну таксу… Вони були менше 30 сантиметрів у висоту і, ймовірно, використовувалися під час інсценованого полювання", ‒ поділилася директор Колізею Альфонсіна Руссо.

Відомо, що у Стародавньому Римі існувала гра "венаціо", в рамках якої у Колізеї та інших амфітеатрах стравлювали та умертвляли тварин. Переважно для цього використовували диких тварин.  

За словами археологів виявлені останки можуть належати предкам сучасної такси, бо цю породу вивели лише на початку XVIII століття у Німеччині. Також у стародавніх стоках під Колізеєм було розкопано кістки великих собак, леопардів, левів, ведмедів та страусів.

Окрім тварин, археологи знайшли залишки їжі, понад 50 бронзових монет пізньоримського періоду та срібну монету на згадку про правління імператора Марка Аврелія.

Раніше "Дивогляд" ділився 6 шокуючими фактами про Стародавній Рим, які вас точно здивують.

Дивіться також відео 5 каналу: КАЗАХСТАН ПРОТИ КРЕМЛЯ. ТРИБУНАЛ ДЛЯ РАШИСТІВ. НОВА МОБІЛІЗАЦІЯ НА рф

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ