Мумія

Як у Стародавньому Єгипті видаляли мозок у мумій – вчені

Shutterstock

Фахівець розробив метод, який дозволяє ефективно діставати мозок

Археолог і хімік-аналітик з Йоркського університету Стівен Баклі розповів, що, ймовірно, у Стародавньому Єгипті бальзамувальники у процесі муміфікації не витягували шматки мозку за допомогою гачків. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Business Insider.

Фахівець стверджує, що мозок повільно видаляли, бо невеликі частини цього органу прилипали до металевого гачка внаслідок багаторазового введення та виймання. Баклі влаштував експеримент і поділився ефективнішим способом цієї операції.

"Якщо ви збиваєте мозок гачком протягом приблизно 20 хвилин, мозок розріджується, і ви можете просто вилити його", – розповів він.

Також відомо про випадки, коли бальзамувальники залишали мозок всередині мумії. Наприклад, до нашого часу збереглися королівські мумії, які мали мозок на місці.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені розвінчали популярний міф про мумії.

Дивіться також відео 5 каналу: Херсонцям хліб не потрібен? Віталій Гайдукевич про скандал навколо волонтерської ініціативи

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ