Мумія

Учені розвінчали популярний міф про мумії

Shutterstock

Археологи помилялися протягом кількох століть

Дослідник із Манчестерського університету Кемпбелл Прайс розповів, для чого насправді мешканці Стародавнього Єгипту перетворювали тіла померлих у мумії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Є думка, що мумії робили для того, щоб тіла людей якомога довше зберігалися. Однак, на думку фахівця, це міф.

За словами Прайса, хибна думка стала популярною у XIX сторіччі та існує донині. Він стверджує, що складну техніку поховання насправді використовували для перетворення померлої людини на істоту, наближену до богів.

"Тоді археологи, які вивчали єгипетські мумії, помилково стверджували, що стародавні єгиптяни зберігали своїх мерців так само, як зберігають рибу. Вони засновували свої аргументи на тому, що під час цих процесів користуються одним і тим самим інгредієнтом: сіллю. Якщо рибу зберігають, щоб її з'їсти у майбутньому, то вчені тоді припустили, що подібне роблять і з тілами померлих, але не для того, щоб їх з'їсти, звісно, а для того, щоб вони довго зберігалися", – розповів він.

Однак, виявилося, що ця солона речовина відрізняється від солі для зберігання риби. Йдеться про натрон – природний мінерал, в який входить натрій карбонату, бікарбонат натрію, хлорид натрію і сульфат натрію. Він був ключовим інгредієнтом під час муміфікації, а також його наносили на статуї богів у стародавніх храмах.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці розгадали таємницю єгипетської мумії, яку вважали вагітною.

Дивіться також відео 5 каналу: КОЛИ ЗАЙДЕМО У КРИМ ТАМ БУДЕ "СПАЛЕНА ЗЕМЛЯ"! ПОРТНИКОВ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ