Ніякого авторського права: неандертальці та homo sapiens крали одні в одних ідеї

Науковці з Лейденського університету ретельно дослідили артефакти людей і неандертальців, їхніх стародавніх родичів

Ці два види одночасно населяли європейський континент пліч-о-пліч понад 6 тисяч років і навіть схрещувалися. Однак, протягом довгого часу було невідомо, як ще вони взаємодіяли. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Саме тому вчені вивчили 28 зразків артефактів неандертальців і homo sapiens, які знайшли у 17 археологічних пам'ятках у Франції та Іспанії. На їхній вік вказало радіовуглецеве датування. Є версія, що на цих територіях сучасні люди та їхні родичі співіснували протягом 1,4-2,9 тисячі років до повного зникнення з Землі. На цю версію вказує поведінка обох видів і матеріальні знахідки в їхніх поселеннях.

Проведення хронологічного аналізу зразків із поселень обох видів показало, що деякі артефакти з'явилися в Homo sapiens і неандертальців майже одночасно. Наприклад, на це вказують перфоровані зуби, які могли бути прикрасами, а також стандартизовані знаряддя праці, які нагадують леза.

Дослідник Ігор Джакович вважає, що такі збіги вказують на обмін ідеями між двома видами чи копіювання прикрас і знарядь праці. Для вираховування діапазонів дат, коли сучасні люди та неандертальці могли населяти однакові ділянки, скористалися комп'ютерним моделюванням.

Стало відомо, що зразки неандертальців вперше з'явилися між 45 343 і 44 248 роками тому, а зникли в період між 39 894 і 39 798 років тому. Сучасні люди вперше з'явилися в період між 42 653 і 42 269 років тому й ніколи не зникали. Тобто, як вважають дослідники, обидва види могли співіснувати між 1400 і 2900 роками.

На жаль, науковцям із Лейденського університету не вдалося встановити, як Homo sapiens могли вплинути на вимирання неандертальців, але воно точно вказує, що обидва види протягом сотень років запозичували чи просто крали ідеї одні в одних.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на Землю летить одразу 30 тис небезпечних астероїдів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше