Піраміда Хеопса

У піраміді Хеопса виявили таємний коридор – фото

Shutterstock

Знахідка вважається "дуже великим відкриттям"

У знаменитій піраміді Хеопса виявили таємний коридор, довжиною 9 м. Для чого його створили – розповідає "Дивогляд" із посиланням на Мюнхенський технічний університет.

Німецькі науковці приділили увагу піраміді Хеопса, відомій також під назвою Велика піраміда Гіза. Під час дослідження в рамках проєкту Scan Pyramids експерти виявили потаємний коридор, про який раніше не знали. Цю знахідку підтвердили і співробітники відділу єгипетських старожитностей.

Для того, щоб зазирнути всередину піраміди, дослідники використали такі технології, як сканування та ендоскопи. Коридор побачили за допомогою мюонної томографії. Його довжина становить 9 м, а висота і ширина – близько 2 м.

Учений і голова Вищої ради старожитностей Єгипту Мостафа Вазірі припустив, що недобудований коридор слугував для перерозподілу ваги піраміди.

У свою чергу єгипетський археолог Захі Хавасс заявив, що цей коридор вважається "дуже великим відкриттям", про яке у світі дізнаються вперше. Згодом воно допоможе виявити, чи ще й досі існує похоронна камера Хеопса всередині піраміди.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли "найстарішу та найкрасивішу" в Єгипті мумію.

Дивіться також відео 5 каналу: Еритроцити можуть зберігатися до 30 років: у Києві відкрили перший банк зберігання крові

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ