Піраміди в Єгипті

Що знаходиться всередині стародавніх пірамід майя – вчені

5 канал / Час. Підсумки тижня

В пірамідах інколи може розміщуватися інший цікавий об'єкт

У Центральній Америці знаходиться чисельна кількість пірамід, які збудували стародавні майя. Учені постійно досліджували ці історичні об'єкти і нарешті розповіли, що зберігається всередині них, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Піраміди були побудовані у 1000-1500 роках нашої ери. Вони знаходяться на території сучасної Мексики, а також в інших країнах Центральної Америки.

Науковці провели дослідження і встановили, що піраміди могли використовуватися, як місце для проведення релігійних ритуалів. Варто сказати й про те, що всередині піраміди могли ховати правителів племен або інших важливих осіб.

Що цікаво, вчені помітили, що в пірамідах інколи може розміщуватися й інший об'єкт – ще одна піраміда, але вже менших розмірів. Так, наприклад, серед руїн стародавнього міста Чичен-Ійа, де жили майя, розташована піраміда Кукулькана. 

Стародавні майя розміщали всередині пірамід різні артефакти та скарби. Особливо популярними були вироби з нефриту: прикраси, похоронні маски, кам'яний трон у вигляді ягуара тощо. Все це вчені виявили в піраміді Кукулькана.

"Для майя нефрит мав велике значення. Це був не просто дорогоцінний і гарний мінерал, він був важливим символом для майя. Його асоціювали із самим життям і владою. Нефрит часто використовували в похоронних обрядах, а також під час проведення ритуальних церемоній спілкування з богами", – сказав Карл Таубе, науковець з Каліфорнійського університету в Ріверсайді.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що всередині піраміди Хеопса.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ