Вогонь

Учені знайшли сліди найдавнішого вогнища в історії

Shutterstock

Науковці провели дослідження з залученням технологій штучного інтелекту

Учені-археологи знайшли сліди найдавнішого вогнища в історії, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на журнал Proceedings of the National Academy Sciences.

Науковці з Ізраїлю та Канади провели дослідження, під час якого використали штучний інтелект. Свідчення про давній вогонь були помічені на левантійському пам'ятнику Єврон. Повідомляється, що його ще 1-0,8 млн років тому використовували люди, що належали до класу прямоходячих (Homo erectus).

Дослідження проходило на кам'яних артефактах, фауністичних залишках і знаряддях праці, що були розкопані ще у 1970-х роках. Для дослідження цих 26 артефактів фахівці використали штучний інтелект.

Разом із цим науковці використали інфрачервону спектроскопію і вивчили 87 фрагментів кісток тварин. Їхній колір мав різні забарвлення, від коричневого до білого. Загалом учені ідентифікували 13 скам'янілостей, що виявилися фрагментами бивнів хоботної тварини. Як вдалося дізнатися, всі вони зазнали впливу температури вище 600°С.

Таким чином, учені вважають, що всі отримані результати свідчать про те, що вогонь використовувався ще за часів існування стародавніх людей. Звичайно, що всі ці сліди можуть бути результатом природної пожежі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені створили "машину часу" і дослідили галактики на різних етапах еволюції.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ