Піраміда Хеопса

Що всередині піраміди Хеопса – відео

Shutterstock

Вчені створили робота, який зробив цікаві фото всередині пам'ятки

Піраміда Хеопса вважається однією з найбільших єгипетських пірамід. Вона була створена понад 4,5 тис років тому і з того часу ретельно зберігає свої таємниці від людей. Але декому таки вдалося зазирнути всередину пам'ятки і показати, що в ній криється. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Tech Explorist.

Відомо, що у піраміді Хеопса міститься "Камера" цариці. У ній є вузька шахта, що піднімається вгору і веде у саме "серце" піраміди. Довжина шахти становить 60 м, а висота та ширина по 20 см.

Щоб дізнатися, що знаходиться за цією шахтою, вчені вирішили створити спеціальний апарат. Розробка почалася ще у 2010 році і врешті-решт фахівцям вдалося відтворити робота вагою у 5 кг. У нього була вбудована камера, за допомогою якої і велося дослідження пам'ятки. 

Апарат просунули у невеликий отвір, і на своєму шляху він зробив чимало цікавих кадрів. Зокрема, увагу вчених привернули символи, які зображувалися на підлозі. Розшифрувати їх поки що не вдалося. 

Більш детальному дослідженню піраміди завадив великий камінь, через який робот не зміг рушити далі. Дослідники вважають, що за ним є ще одна камера з цікавим вмістом. 

Що приховує у собі піраміда Хеопса, можна подивитися на відео: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше