Штучний інтелект

ШІ навчили виявляти інопланетні форми життя – як це працює

Shutterstock

Технологія могла б шукати життя, зокрема, на Марсі

Фахівці розробили програму штучного інтелекту (ШІ), яка здатна виявляти інопланетні форми життя, аналізуючи фізичні зразки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Навчання нового алгоритму відбулося за допомогою живих клітин, скам'янілостей, метеоритів і створених у лабораторії хімікатів. Нова технологія здатна розрізняти біологічні та небіологічні зразки з точністю до 90%.

Цей ШІ міг би здійснювати пошуки форм життя на Марсі, аналізуючи інформацію, отриману з каменів на Червоній планеті. Також його можна було б використовувати для виявлення стародавніх і загадкових об'єктів із Землі.

"Ці результати показують, що ми можемо виявити форму життя на іншій планеті, в іншій біосфері, навіть якщо вона сильно відрізняється від життя на Землі", – розповів астробіолог з інституту Карнегі у Вашингтоні та співавтор дослідження Роберт Гейзен.

Він додав, що завдяки цьому методу можна виявляти позаземні біохімічні структури.

"Виявити біологічні ознаки життя на Землі досить легко, але ми можемо припустити, що інопланетні форми життя не будуть використовувати ДНК, амінокислоти тощо", – поділився науковець.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що штучний інтелект "оживив" давньогрецьких філософів.

Дивіться також відео 5 каналу: ЩО ТАМ НА БОЛОТАХ? #Дайджест ганьби окупантів | БУМЕРАНГ БАНДЕРИ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ