"Хрещений батько штучного інтелекту" несподівано звільнився з Google: чи вважає він, що ШІ знищить людство

Джефрі Гінтон, відомий як "Хрещений батько штучного інтелекту", покинув компанію Google і назвав фактори, які роблять подальший розвиток ШІ небезпечним для нашого майбутнього

Про його рішення публічно стало відомо 1 травня, а сам чоловік повідомив компанії про своє рішення ще у квітні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The New York Times.

Джефрі Гінтон отримав ступінь доктора в галузі ШІ 45 років тому та є одним із найавторитетніших фахівців у цій сфері. Останнє десятиліття Гінтон працював за сумісництвом у Google, але нещодавно вирішив покинути техно-гіганта.

За його словами, він має намір попереджати людство про потенційну загрозу ШІ, яка настане раніше, ніж він очікував.

"Я думав, що це станеться через 30-50 років, а то й пізніше. Очевидно, що я більше так не думаю. Тепер я думаю, що цифровий інтелект, який ми створюємо, дуже відрізняється від біологічного інтелекту", – каже 75-річний чоловік.

У 2018 році Джефрі назвали лауреатом премії Тюрінга за концептуальні та інженерні прориви. Однак наразі він шкодує про те, чим займався все життя.

Зокрема, його непокоять найближчі ризики, пов'язані з роботою ШІ. Пересічна людина може сприймати фальшиві фотографії, відео та тексти як реальні, що вкрай небезпечно для нашого майбутнього, вважає фахівець.

Джеффрі Гінтон
Джеффрі Гінтон
Фото: Фото з відкритих джерел

Окрім цього, на тлі шаленої конкуренції технологічні гіганти намагаються випускати нові технології ШІ з небезпечною швидкістю, не враховуючи ризики для робочих місць та поширення дезінформації.

Гінтон прокоментував розробки компанії OpenAI, чиї чат-боти стали вірусними наприкінці минулого року. Зокрема, про останню модель GPT-4.

"Хрещений батько штучного інтелекту" попереджав про ризики ще до звільнення з Google. Так, в інтерв'ю виданню CBS News у нього спитали, які існують шанси на те, що людство буде знищене ШІ.

"Це не є неймовірним. Це все, що я скажу", – відповів він.

Генеральний директор Google Сундар Пічаї у розмові з CNBC теж попереджав про ризики, пов'язані з розвитком цієї технології. На його думку, соціум не готовий до того, що на нього чекає. Одночасно з цим компанія Google розробляє свої власні продукти, такі як самонавчальні роботи та Bard, конкурент ChatGPT.

Слід зазначити, що звільнення Гінтона є гучною втратою для команди Google Brain, яка пов'язана з більшістю робіт компанії в галузі штучного інтелекту. 75-річний фахівець і його група дослідників здійснили суттєвий прорив у глибокому навчанні, прискоривши розпізнавання мови та класифікацію об'єктів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Ілон Маск, вчені та інші фахівці закликають призупинити розробку ШІ.

Дивіться також відео 5 каналу: ЗАМІСТЬ ВОДИ – лЕНІН. Життя в окупації | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше