Прапор Італії

Італія заблокувала ChatGPT – як це пояснили

Shutterstock

Фахівці перевірять відповідність чат-бота Загальному регламенту захисту даних

Італія першою серед західних країн заблокувала ChatGPT через занепокоєння щодо проблем з конфіденційністю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на GPDP.

Нацуправління із захисту персональних даних вже обмежило доступ до ресурсу після витоку персональних даних користувачів чат-бота 20 березня. Тоді у мережі у вільному доступі опинилася інформація про запити й номери банківських карт платних користувачів платформи. Внаслідок цього деякі користувачі могли побачити повні імена, імейли та фрагменти номерів банківських карток інших користувачів.

Представники регулятора зазначили, що відсутня правова база, за допомогою якої можна виправдати масовий збір і зберігання персональних даних з метою "навчання" алгоритмів, які лежать в основі роботи чат-бота. У Нацуправлінні зазначили, що інформація, яку надає ChatGPT, не відповідає фактичним даним, а також немає контролю щодо його використання дітьми молодше 13 років.

В Італії вирішили не лише заблокувати чат-бот OpenAI, але також перевірити його відповідність Загальному регламенту захисту даних.

В американській компанії OpenAI, яка створила чат-бот, заявили, що вимкнули "ChatGPT для користувачів в Італії на прохання італійської служби захисту конфіденційності, відомої як Garante". Там додали, що методи компанії відповідають європейським законам про конфіденційність.

За словами Алпа Токера, директора групи NetBlocks, яка досліджує доступ до Інтернету в усьому світі, рішення Італії – "перше загальнонаціональне обмеження основної платформи штучного інтелекту з боку демократії".

Раніше "Дивогляд" розповідав, чому чат-бот ChatGPT викликає занепокоєння.

Дивіться також відео 5 каналу: рОСІЯ провалила зимовий наступ. БОЇ за ВУГЛЕДАР | Час новин: ранок - 02.04.2023

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ