комаха

Від 5 хвилин до доби: вчені назвали істот, які мають найкоротше життя на Землі

Live Scince

Самки відкладають до 10 тис яєць

Учені ідентифікували істоту, яка має найкоротше життя серед усіх живих організмів на Землі, передає "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Експерти спостерігали за комахами-одноденками, які мають найкоротший термін життя на нашій планеті. Науковець Лук Якобус з Університету Індіани (США) відмітив, що такі комахи вилуплюються з яєць і живуть у вигляді личинок протягом 2 років.

Ідеться про комах, відомих як Dolania americana. Вони особливі тим, що можуть прожити від 5 хвилин до однієї доби. Вони не мають травної системи та навіть рота, а живуть за рахунок ресурсів, які були накопичені у стадії личинки.

До речі, крила у Dolania americana формуються під час останніх стадій розвитку – субімаго та імаго. Також на останній стадії комахи-одноденки можуть розмножуватися. Зокрема, самки Dolania americana здатні зберігати всередині тіла та голови до 10 тис яєць завдяки відсутності травної системи.

Експерти зазначають, що одноденки існують вже приблизно 350 млн років і за цей час вони регулярно розмножуються і продовжують рід. Сенс життя Dolania americana полягає в тому, що вона два роки живе у вигляді личинки, а після цього дорослішає, розмножується і відкладає яйця та вмирає.

Дорослі самці живуть 1 годину, а самки – лише 5 хвилин.

Що стосується хребетних живих організмів, серед них найкоротше життя мають риби виду Eviota sigillata, тривалість життя яких становить близько 2 міс. У вигляді личинок риби живуть приблизно 3 тижні, а згодом ще 1-2 тижні вони потребують, щоб досягти стадії дорослої особини. У вигляді повноцінної риби Eviota sigillata існують ще 3 тижні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці відкрили у космосі молекулу походження життя.

Дивіться також відео 5 каналу: На Сумщині мобілізували чоловіка без руки | Міс Всесвіт 2023: Українка потиснула руку рОСІЯНЦІ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ