Всесвіт

Науковці відкрили у космосі молекулу походження життя

Shutterstock

Експерти встановили, як з'явилося примітивне життя на Землі

Науковці виявили у глибинах космосу молекулу, яка пов'язана з походженням життя, передає "Дивогляд" із посиланням на Newsweek.

Неподалік центру нашої галактики у молекулярній хмарі галактичного центру G+0,693-0,027 було виявлено вугільну (карбонатну) кислоту HOCOOH. Учені відносять карбонові кислоти до категорії речовин, що є будівельним блоком життя. Ці органічні сполуки (С) двічі пов'язані з атомом кисню (O) і одинарно з гідроксильною групою (-OH).

Вугільна (карбонова) кислота утворюється при розчиненні СО2 у воді. Таким чином, експерти встановили, що вона присутня й у півдищенних концентраціях у наших морях через СО2 в атмосфері.

"Наші спостереження дозволили нам дізнатися, що вугільна кислота, яка до цього часу залишалася невидимою для наших очей, порівняно поширена в космосі, що робить її важливою частиною для розуміння міжзоряної хімії вуглецю та кисню, двох фундаментальних хімічних елементів у будь-якому пребіотичному процесі".

"Цей результат підтверджує, що шлях, який ми обрали, є правильним для пошуку та виявлення більшої кількості молекул, які, як ми підозрюємо, були ключем до появи життя на нашій планеті", – розповів Віктор М. Рівілла – дослідник з іспанського Центру астробіології та співавтор дослідження.

Стародавні теорії про походження життя на Землі говорять про те, що примітивне життя могло з'явитися з ряду хімічних речовин, у тому числі й з карбонових кислот, які могли транспортуватися на нашу планету з космосу за допомогою комет і метеоритів.

Вугільні кислоти були виявлені на різних астрономічних об'єктах: крижаних супутниках Юпітера, метеоритах, кометах, а також Марсі та Меркурії. Водночас, цей хімічний елемент не помічали у міжзоряному просторі, але його відкриття може розповісти багато нового про походження Землі та життя на ній:

"Таким чином, наявність пребіотичних молекул вуглецю в позаземному матеріалі свідчить про існування карбонових кислот зростаючої складності в ISM (міжзоряному середовищі), включаючи види, пов'язані з амінокислотами. У цьому контексті значні зусилля були спрямовані на пошук інших кислот, таких як пропенова або акрилова кислота, пропанова кислота, ціанооцтова кислота, гліколева кислота, гідантоєва кислота і гліцин, ідентифікація яких у міжзоряному середовищі залишається невловимою", – йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що залишиться на Землі, якщо вимруть всі люди.

Дивіться також відео 5 каналу: Шиють амуніцію для військових на канікулах. Як організували роботу та скільки вже пошили?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ