Українці, біженці, переселенці

Деякі країни Європи готові платити українським біженцям, щоб вони повернулися додому

Shutterstock

Після 1,5 років війни українських біженців у країнах Європи не меншає, а стає все більше

Деякі держави ЄС розглядають варіант оплати українцям за добровільне повернення додому, передає "Дивогляд" із посиланням на proukrainu.blesk.cz.

Чехія

Уряд країни зараз визначає суму, яку сплачуватиме українцям за повернення назад в Україну. Так, у Чехії планують внести корективи до закону Lex Ukrajina, в якому визначені умови перебування українських біженців у європейській країні.

Нова програма, яка забезпечуватиме фінансову допомогу біженцям при добровільному поверненні додому, має покрити витрати на транспорт і решту питань під час повернення українців на Батьківщину. Отримати цю фінансову допомогу можна лише один раз, а подати заявку – не пізніше, ніж за 3 міс з моменту припинення дії статусу тимчасового захисту.

Якщо у майбутньому українці знову захочуть повернутися до Чехії і отримати довгострокову візу, з них можуть стягнути 50% допомоги.

Читайте також: У Чехії троє чоловіків жорстоко побили двох українок через національність.

Ірландія

Наразі у країні спостерігається дефіцит вільних місць для розміщення українських біженців. У зв'язку з цим, країна розглядає план, який мотивуватиме українців повертатися назад додому принаймні після завершення війни. Чимало українців, які влаштувалися за кордоном, планують залишатися там і по завершенні бойових дій.

Водночас, Ірландія видасть посвідку на постійне проживання понад 30 тис українців. Головні умови: переселенці повинні мати роботу або ж бути студентами.

Швейцарія

У Швейцарії українцям, які отримали статус тимчасового захисту, вже пропонують виплати за повернення назад в Україну. Фінансова допомога повністю покриває вартість проїзду, ночівлі, витрати на їжу тощо.

Суму фінансової допомоги визначають у Міграційній службі індивідуально. В середньому дорослий може отримати приблизно 500 швейцарських франків (близько 520 євро), дитина – 250 франків (близько 260 євро). На всю родину можна отримати до 2 тис франків.

Якщо згодом громадяни України знову претендуватимуть на отримання притулку в Швейцарії, вони повинні будуть повернути ці кошти у повному розмірі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що серед поляків погіршується ставлення до українських біженців.

Дивіться також відео 5 каналу: "КОЖЕН ДЕНЬ, ЯК ОСТАННІЙ": гурт "Друга ріка" презентував кліп до саунд-треку фільму "Я, Ніна"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ