Прапор Польщі

У Польщі вдруге за рік збільшили розмір мінімальної зарплати – скільки можуть отримати українці

Pixabay

Головною перешкодою для працевлаштування більшості українців є мовний бар'єр

У Польщі вдруге за рік підвищили рівень мінімальної зарплати, у тому числі й для громадян України, передає "Дивогляд".

Експерти міграційної платформи EWL дослідили тенденції зростання мінімальної зарплати у Польщі, а також вакансії та умови роботи для українців, які сьогодні залишаються жити і працювати у країні Євросоюзу через війну вдома.

Чергове підвищення мінімальних зарплат у Польщі відбулося 1 липня 2023 року. До мінімалки додали 110 злотих (майже 1 тис грн). Після оновлення мінімальна ставка за роботу в Польщі становить 3,6 тис злотих (без урахування податків). З податками працівник може отримати щонайменше 2783 злотих (понад 25 тис грн).

Загалом з початку року мінімальна заробітна плата в Польщі зросла майже на 600 злотих (5 450 грн). Перший раз її розмір збільшували у січні – до 3 490 із 3 010 злотих брутто.

Читайте також: Що мотивує українців залишатися у Польщі і за яких умов вони повернуться додому – соцопитування.

Особи, які працюють за договором доручення, можуть претендувати на мінімальну ставку в 23,5 злотих брутто (без податків) на годину. Розмір зарплати за місяць залежить від кількості відпрацьованих годин. У середньому цей показник становить від 4,7 тис до 5,8 тис злотих (42-53 тис грн).

Разом із цим, з підвищенням мінімальної зарплати відбудеться й пропорційне зростання оплати за нічну роботу, оплату за лікарняні, допомогу по вагітності тощо.

 
 

Також очікується, що наступний раз збільшення мінімальної зарплати у Польщі відбудеться у січні 2024 року – до 4 242 злотих брутто (38,5 тис грн) і 27,70 злотих брутто погодинно (249 грн). Ще одне підвищення мінімалки заплановано на липень-2024 – до 4,3 тис злотих брутто (понад 39 тис грн) і 28,10 злотих брутто погодинно (253 грн).

Читайте також: Українцям скасовують статус тимчасового захисту у Польщі – у чому причина.

Де можуть заробити українці в Польщі

Громадяни України в Польщі можуть отримувати від 25 тис грн, але все залежить від трудових умов. Головною перешкодою до працевлаштування за професією для більшості є мовний бар'єр.

Читайте також: Яку суму українці щомісяця надсилають з Польщі в Україну – дослідження.

Без знання польської мови українці можуть працювати у сфері логістики. Наприклад, комплектувати посилки на складах одягу та продуктів. За місяць на такій роботі можна заробити від 5,5 тис злотих до 6,8 тис злотих (49,9 – 61,6 тис грн). Найбільше вакансій за цим напрямком є у Нижньосілезькому воєводстві (з центром у Вроцлаві), Поморському (Гданськ), Великопольському (Познань) та Мазовецькому воєводстві (Варшава).

Також українці працевлаштовуються на підприємства харчової і переробної промисловості: пакують яйця, виготовляють м'ясну продукцію, сосиски тощо. Найбільше вільних вакансій – у Великопольському воєводстві та Поморському регіоні.

Роботу в автомобільній сфері легше знайти у Вроцлаві та Катовіце, а у машинобудівній – ближче до кордону з Німеччиною та Словаччиною.

Також у Польщі спостерігається попит на рекрутерів для онлайн-роботи, які займатимуться пошуком та залученням кадрів. За таку роботу можна отримувати від 1 тис злотих до 50 тис злотих.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, за яких умов українців можуть депортувати з Польщі через роботу.

Дивіться також відео 5 каналу: Тіла 4 людей вже дістали з-під завалів. Наслідки ракетного удару по Львову

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше