Ключ від житла

Відмовляють і залякують: українці у Польщі стикаються з проблемою оренди житла

5 канал / Час. Підсумки тижня

"Правила для біженців з України такі ж, як і у випадку польських орендарів"

Українці у Польщі стикаються з проблемами у пошуку житла через те, що поляки нерідко відмовляються здавати в оренду свою нерухомість. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Yavp.pl.

Організація Amnesty International провела дослідження, під час якого з'ясувала, що причиною небажання поляків здавати своє житло в оренду є те, що у разі несплати орендарями за послуги їх неможливо буде виселити. Натомість, це стосується не лише українців.

"Якщо йдеться про платну оренду, то правила для біженців з України такі ж, як і у випадку польських орендарів. При укладенні договору оренди виселяти людину, яка самостійно виховує дитину, вагітну або людину з інвалідністю є порушенням умов договору оренди житла. Потрібна тільки ухвала суду", – пояснюють правозахисники.

Разом із цим, в організації Amnesty International заявили про зловживання власників житла, що здають свою нерухомість в оренду українцям:

  • відсутність письмових договорів, лише усні;
  • відкриті порушення закону власниками, які заходять у ці квартири, коли не повинні входити;
  • залякування українців про виселення, а за невиконання умови – підвищення орендної платні впродовж місяця.

Експерти відмітили, що найчастіше з проблемами житла у Польщі стикаються одинокі матері з дітьми, люди старшого віку та українці з інвалідністю.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що понад 60% українських біженців у Польщі планують повернутися додому.

Дивіться також відео 5 каналу: ДИСКОТЕКИ ТЕПЕР ДО 21. Які заклади закриватимуть раніше?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посиланняПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ