Рубін

На аукціоні продали найбільший рубін у світі – яка його вартість

Sotheby's

Спершу його вага становила 101 карат

У Нью-Йорку на аукціоні Sotheby's за $34,8 млн продали найбільший рубін, який коли-небудь там виставляли. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Камінь з назвою Estrela De Fura (перекладається з португальської як "Зірка Фури") виявили на рубіновій копальні компанії Fura на півночі Мозамбіку влітку минулого року. Спершу його хотіли продати у натуральному вигляді.

Однак власники після консультацій із торговими фахівцями вирішили, що Estrela De Fura є винятковим каменем, який потребуэ кращого огранювання, щоб повністю розкрити його потенціал.

Спочатку вага "Зірки Фури" становила 101 карат, що майже вдвічі більше, ніж після обробки. Це найбільший рубін дорогоцінної якості з усіх знайдених. Перед продажею його розрізали, надали симетричну форму та відполірували, щоб видалити домішки та покращити колір і блиск.

Рубін
Рубін
Фото: Sotheby's

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Молдові поліція під час обшуку злочинця знайшла дорогоцінність, вартість якої може становити $12 млн.

Дивіться також відео 5 каналу: "Хочу, щоб Україна швидше перемогла": юнак грає на сопілці і збирає гроші на ЗСУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ