Смарагд, який лежав на дні океану сотні років, продадуть заради допомоги Україні ‒ фото

У Нью-Йорку відбудеться аукціон Sotheby's, в рамках якого продадуть перстень зі смарагдом вагою 6,25 карати

Захід заплановано на середу, 7 грудня. Ця обручка ‒ перший ювелірний виріб, отримані кошти від продажу якого передадуть для гуманітарних потреб України. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Town and Country та Андрія Нєбитова.

"Хоча для нас уже традиція виставляти надзвичайні коштовності історичного та королівського походження, не кожного дня ми пропонуємо давно втрачені скарби з морських глибин", ‒ розповіли в аукціонному домі.

Смарагд належить 81-річній американській філантропці, письменниці та спадкоємиці мережі готелів Sheraton Мітці Пердью. Коштовний камінь прикрашав перстень, який вона отримала від свого покійного чоловіка.

"Мій покійний чоловік був найбільшим філантропом, якого я коли-небудь знала, і я була впевнена, що він був би задоволений таким використанням свого подарунка", ‒ поділилася вона.

Влітку цього року Пердью відвідала Україну та була шокована тим, до чого призвела російська агресія. Вона повернулася додому та вирішила продати улюблену коштовність на аукціоні, а отримані від цього гроші передати для забезпечення гуманітарних потреб українського народу.

"Я провела там п'ять днів. Моя перша ніч була в бомбосховищі, тому вона була насиченою, але я повернулася з безмежним захопленням народом України, його силою, стійкістю і мужністю. Я ніколи не шкодуватиму про те, що виставила цей камінь на аукціон", ‒ розповіла Мітці.

Історія смарагду

Мітці Пердью і її смарагд
Мітці Пердью і її смарагд
Фото: Андрій Нєбитов / Facebook

У 60-х роках минулого сторіччя біля узбережжя Флориди водолази знайшли затонулий корабель "Санта-Маргарита", звідки дістали смарагд, 180 тисяч срібних монет, 24 тонни болівійського срібла, 125 золотих злитків і венесуельські перлини. Всі ці речі лежали на дні океану близько 400 років.

За словами начальника Головного управління Національної поліції в Київській області, за коштовність на аукціоні планують виручити майже $70 тис.

"Вражений самовідданістю Мітці Пердью, яка заради допомоги Україні виставить на аукціон свою обручку із легендарним  смарагдом.  Разом із нами Мітці відвідала Ірпінь та Бучу, на власні очі  побачила розбиті окупантами житлові будинки, спалені школи, зруйновані поліцейські будівлі Бородянки і Макарова. І всюди вона була вражена жорстокістю агресорів, руйнівними наслідками вторгнення російських військ в Україну. Щиро вдячний Мітці за готовність пожертвувати знаковою родинною  цінністю заради підтримки українців. Це важливий знак для філантропів усього світу", ‒ поділився він.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Естонії випустили монету, присвячену Україні.

Дивіться також відео 5 каналу: ЯК УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЗИМИ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше