Соціальне опитування

Скільки українців виступають за оновлення центральної влади та зміну президента після перемоги – опитування

Shutterstock

"В першу чергу українці хочуть бачити нових людей в парламенті"

Більшість українців бажають оновлення складу центральної влади після перемоги у війні над росією. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на коментар виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології Антона Грушецького в ефірі національного марафону "Єдині Новини".

Так, 73% респондентів схвалили б оновлення і перезавантаження влади після перемоги. Ще 23% бажають, щоб в Україні обрали нового президента.

"Це в основному за рахунок парламенту, меншою мірою це стосується уряду. В першу чергу українці хочуть бачити нових людей в парламенті. Можливо, це пов'язано з тим, що зараз найвищою довірою користуються військовослужбовці, ЗСУ, Сили оборони в цілому, волонтери", – поділився Грушецький.

До лютого минулого року фахівці КМІС фіксували, що до Зеленського поступово зменшується довіра, як і схвалення діяльності. Однак після повномасштабної війни відбулося так зване "згуртування навколо прапора".

"Є національний лідер, є кризова ситуація, війна, і люди гуртуються навколо цього лідера для відсічі ворога. Володимир Зеленський проявив себе з кращого боку", – додав він.

Абсолютна більшість громадян вважають, що Зеленський перебуває на своєму місці та виконує покладені на нього функції. Своєю чергою, парламент сприймають як найслабшу ланку.

"Зараз з урядом двозначна ситуація. У нас є президент, якому більшість українців довіряють і не хочуть змінювати. Але уряд, який в принципі пропрезидентський, отримує більше критики, тому що є хороший президент, але є окремі люди з оточення, яким ми не довіряємо", – додав Грушецький.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що саме українців найбільше лякає у повоєнній відбудові.

Дивіться також відео 5 каналу: Банки та обмінники відмовляються купувати долари! Що робити, коли в обміннику вимагають комісію?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ