Діти

Понад 240 дітей забрали в українських родин європейські соцслужби

Shutterstock

"Це можуть бути історії, коли дитина евакуювалася з бабусею"

У Європі в українських біженців забирають дітей. Наразі відомо про 240 таких випадків. У чому причина і як уникнути цього – розповідає "Дивогляд".

Представниця омбудсмена з прав дітей, сім'ї, молоді та спорту Ірина Суслова повідомила, що часто причина такої проблеми криється в юридичних нюансах. Експертка зазначила, що країни Європи можуть залучити до справи соціальні служби та поліцію, щоб вилучити дитину з родини. У цьому випадку вони опираються на юридичні підстави.

Річ у тому, що законодавства України та країн ЄС різняться, тож часто українці несвідомо можуть діяти проти європейських законів:

"Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині", – наводить приклад Ірина Суслова.

Фахівчиня вважає, що в Україні повинні приділити більше уваги цій проблемі та поінформувати українців про можливі перешкоди, з якими вони можуть стикнутися в Європі. Також корисними були б інструкції для біженців, в яких чітко прописані основні відмінності між законадавствами України і держав ЄС.

Наприклад, не кожен українець знає про те, що в Італії або Франції опікуном не може бути особа, яка досягла 65-річного віку.

За понад два роки повномасштабної війни в Україні було зафіксовано 240 вилучень дітей із українських родин. Опікуни дітей, яких забрали європейські соціальні служби, повинні звернутися до консульського відділу та безпосередньо до Офісу уповноваженого з прав людини і повернути дитину.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що президент Чехії зустрівся з дівчинкою, якій плювали в обличчя за те, що вона українка.

Дивіться також відео 5 каналу: "Немає кіоска, де за $ можна викупити людину": Ігор Котелянець про визволення політв'язнів кремля

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ