Oreo, Орео

Скандинавські країни бойкотують виробника "Барні", Oreo та Milka

unsplash.com

"Компанії та приватні особи повинні робити незалежний вибір"

Скандинавські країни відмовляються від продукції компанії Mondelez International, яка займається виробництвом смаколиків Oreo, Milka й Toblerone, передає "Дивогляд" із посиланням на RTE.

Річ у тому, що компанія продовжує діяльність на російському ринку навіть через півтора роки після повномасштабного вторгнення армії рф в Україну. Про припинення співпраці з Mondelez оголосили авіакомпанії SAS і Norwegian Air, а також залізнична група SJ, мережа готелів Strawberry, роздрібна мережа Elkjop, судноплавна група Fjord Line і Норвезька футбольна асоціація.

Своє рішення компанії аргументували тим, що Національне агентство із запобігання корупції України внесло Mondelez до списку міжнародних спонсорів війни. Mondelez мала місцевих виробників шоколаду Freia і Marabou у Норвегії та Швеції, а отже зазнала серйозних втрат після так званих "санкцій" скандинавських країн. 

У міністерстві закордонних справ Норвегії мають намір зустрітися з виробником, а також компаніями, які бойкотували Mondelez International. Водночас, у МОЗ Норвегії заявили, що не пропонуватимуться будь-які рішення щодо налагодження зв'язків між сторонами:

"Компанії та приватні особи повинні робити незалежний вибір щодо того, що купувати і з ким торгувати", – заявив держсекретар МЗС Норвегії Ерлінг Ріместад.

У свою чергу, у компанії Mondelez заявили, що засуджують війну проти України і не продають товари російського виробництва у Норвегії, а підтримують лише "обмежену" діяльність у рф. За словами виробника, всі інвестиції та витрати на рекламу були призупинені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що популярний косметичний бренд Estee Lauder пішов з ринку росії.

Дивіться також відео 5 каналу: Без дніпровської води можна забути про сільське господарство у Криму. Сергій Гапон

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ