бісквіт Барні

Виробника "Барні" та OREO визнали спонсором війни в Україні

відкриті джерела

За минулий рік компанія виплатила росії $61 млн податків

Виробника популярних солодощів "Барні" та OREO – компанію Mondelez International визнали спонсором війни через те, що він так і не вийшов з ринку росії, передає "Дивогляд".

На початку війни в Україні компанія-виробник втратила фабрику, що розташовувалася в Тростянці, Сумської області. Цей населений пункт певний час перебував під російською окупацією.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло компанію Mondelez International до переліку міжнародних спонсорів війни в Україні. Відповідне рішення пояснили тим, що після початку повномасштабної війни чимало бізнесів пішли з російського ринку для збереження власної репутації:

"Але це не про Mondelez International. Судячи з усього, її менеджерів мало турбує той факт, що, сплачуючи чималі податки до держбюджету Московії, компанія робить свій внесок в забезпечення армії агресора", – йдеться у повідомленні НАЗК.

Відомо, що виробник "Барні" та OREO за рік має дохід близько $26 млрд і поширює діяльність на 160 країн світу. На росії компанію представляє ТОВ "Мон’деліс Русь", що має три заводи:

  • фабрика "Большевик" – випускає печиво "Юбилейное", "Барни", OREO, крекери TUC;
  • виробництво у Покрові: шоколад Alpen Gold, "Воздушный", Milka та батончик Picnic;
  • завод у Великому Новгороді: жувальна гумка Dirol і льодяники Halls.

За 2022 рік прибуток російського філіалу компанії становив $339 млн (+303% за рік), а виручка склала понад $1 млн (+38% за рік). За минулий рік Mondelez International виплатила росії $61 млн податків.

"Mondelez публічно афішує свою благодійну допомогу дітям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Проте водночас лукаво розширює свою діяльність в країні-агресорці й продовжує сплачувати значні кошти до її держбюджету. Який витрачається в тому числі й на ракети, що вбивають українських дітей", – наголосили у НАЗК.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що популярний косметичний бренд Estee Lauder пішов з ринку росії.

Дивіться також відео 5 каналу: ВСІ оборонні контракти через бізнес партнера Єрмака! ГЕО ЛЕРОС у Рандеву з Яніною Соколовою

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ